«powrótPrezentacja kolekcji zegarków Swatch X DBZ

Prezentacja zegarków Swatch X Dragon Ball Z odbyła się w mokotowskiej palmiarni w restauracji Izumi Sushi na warszawskim Mokotowie. Jest to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie stolicy ponieważ szefem kuchni jest Alon Than, jeden z największych mistrzów sushi na świecie. Podczas spotkania w japońskim stylu zaprezentowano nowe zegarki, które charakteryzują się wyjątkowym designem.

Kolekcja SWATCH X DRAGON BALL Z.

Siedem zegarków Swatch, zestaw ze specjalnej edycji w świeży sposób przedstawiają kultowych bohaterów Dragon Ball Z. Nawet ci, którzy nie widzieli Dragon Ball Z, pewnie słyszeli coś na temat tej jednej z najpopularniejszych historii ze świata anime, opowiadającej o Goku i jego przyjaciołach, walczących w obronie Ziemi przed złoczyńcami.

Marka Swatch chce, by jej zegarki przywoływały wspomnienia i przedstawia swoją kolorową, zabawną i innowacyjną interpretację Dragon Ball Z. Na wierzchu i spodzie każdego z zegarków umieszczono dwie wersje postaci bądź elementów nawiązujących do tego samego bohatera. Nazwy bohaterów znalazły się na górnej szlufce: z wierzchu po angielsku, na odwrocie po japońsku, natomiast logo Dragon Ball Z umieszczono na dolnej szlufce, co świadczy o dbałości o szczegóły i pasji, z jaką realizowano ten projekt.

GOKU jest sercem i duszą serii Dragon Ball Z. Jako jeden z ostatnich przedstawicieli rasy Saiyan jest największym obrońcą Ziemi przed międzygalaktycznymi zagrożeniami. Zegarek BIG BOLD w kolorze żywej pomarańczy i czerni inspirowany jest strojami noszonymi przez Goku. Na tarczy znalazł się japoński symbol imienia Goku, widoczny na jego ubraniu, podczas gdy na spodzie paska widnieje tajemnicza chmura - Kintoun.

CELL jest sztuczną formą życia, stworzoną przez Dr. Gelo, byłego naukowca z Armii Red Ribbon, szukającego zemsty na Goku. Jasna zieleń i czerń tego zegarka BIG BOLD oddają istotę postaci Cella. Różowe kropki na wskazówkach nawiązują do koloru jego oczu, żółta koronka odnosi się do twarzy, podczas gdy spód paska pokazuje śmiertelnie niebezpieczny czarny i ciemnopomarańczowy ogon.

FRIEZA jest najlepiej znanym czarnym charakterem tej serii, który angażuje Goku i jego przyjaciół w bitwę, podczas której Goku przechodzi transformację w Super Saiyanina. Na zegarku GENT odwołano się do dwóch postaci Frieza, biało-fioletowej na przodzie zegarka i paskowanej różowej, która wygląda jak skóra tego złoczyńcy, na spodzie, podczas gdy czerwone kropki to jego oczy.

MAJIN BUU jest czarnym charakterem o wielu talentach, potrafiącym między innymi zmieniać przeciwnika w ciastko, by pochłonąć jego moce. Zegarek Buu GENT zawiera czarne „M" na żółtej tarczy, inspirowanej złotym pasem Majin Buu. Fioletowo-różowy spód zegarka odwołuje się do peleryny i brzucha Buu w jego większej postaci.

GOHAN jest synem Goku. Jest pierwszą hybrydą rasy ludzkiej i saiyańskiej, urodzoną na Ziemi, która uzyskuje formę Super Saiyanina jeszcze będąc dzieckiem. Zegarek NEW GENT zdobi wzór
inspirowany promieniem energii Kamehameha, a na szklanej tarczy nadrukowano okrzyk „KA-ME-HA-ME-HAAAA". Na wierzchu paska znajduje się symbol przekazany Gohan przez jego trenera Piccolo, podczas gdy na spodzie umieszczono elementy nawiązujące do dziecięcego stroju bohatera.

VEGETA jest księciem z upadłej rasy Saiyan, z początku okrutnym i złym, który jednak pod wpływem walki z Goku zmienia się na lepsze. Zegarek NEW GENT przedstawia początkowy wygląd
Vegety oraz moment, w którym odkrywa on na swoim detektorze Scouter, że poziom mocy Goku to ponad 9000, przy czym na tarczy widoczna jest sylwetka Goku. Czarno-biały nadruk na czerwonym szkle naśladuje używany przez niego detektor Scouter, natomiast na spodzie zegarka widoczna jest postać Wielkiej Małpy, którą przybiera.

KAMESENNIN jest mistrzem sztuk walki, twórcą niesławnej techniki Kamehameha, a jego towarzyszem jest gadający żółw morski. Tarcza zegarka NEW GENT inspirowana jest jego słynnymi
okularami słonecznymi, natomiast spód paska nawiązuje do hawajskiej koszuli mistrza.

SHENRON jest Boskim Smokiem, spełniającym życzenie osoby, której uda się zgromadzić siedem Smoczych Kul. Zegarek SHENRON X SWATCH BIG BOLD zdobi wzór łusek tego zielonego
smoka, a spód paska przypomina brzuch Shenrona. Na bezelu widoczny jest napis „Powiedz mi swoje życzenie" po japońsku i angielsku, natomiast środek tarczy zegarka zajmują szpony Shenrona w otoczeniu siedmiu Smoczych Kul.

Model SHENRON X SWATCH LIMITED EDITION przeznaczony jest dla fanów serialu Dragon Ball Z.

***

Informacje o Swatch
Kultowy, prowokacyjny czasomierz, który uratował szwajcarski przemysł zegarmistrzowski dzięki swojemu wizjonerskiemu założycielowi Nicolasowi Haykowi. Kolorowe, radosne, głośne, wyraziste i wiecznie reinterpretowane na różne sposoby. Wyprodukowane w Szwajcarii, a dzięki produkcji przemysłowej i tylko 51 częściom, dostępne w niewygórowanej cenie. Od momentu narodzin „drugiego zegarka" w marcu 1983 roku sprzedano ich setki milionów. W bardzo krótkim czasie firma Swatch stała się jedną z najsłynniejszych marek na świecie – a przy tym pozostała wierna własnej tożsamości. Średnio raz na półtora dnia powstaje nowy wzór firmy Swatch, który pojawia się w sprzedaży raz na miesiąc lub staje się częścią kolekcji specjalnej.

Firma Swatch, znana z rewolucyjnych koncepcji, kreatywnych modeli i przyjemności, jaką czerpie z prowokacji, uwielbia zaskakiwać swoich klientów. Zegarki Swatch są popularnym płótnem dla artystów pracujących w wielu stylach. Jest to prawdopodobnie największa na świecie galeria sztuki na nadgarstku. Hotel Swatch Art Peace w Szanghaju oferuje (artystyczną) wolność dla artystów-rezydentów z całego świata. Dzięki swojemu zaangażowaniu w niszowe dyscypliny sportowe i Swatch Proteam, producent zegarków utorował drogę do popularności takim dyscyplinom jak narciarstwo freestylowe, BMX i surfing. Uważaj, Swatch uzależnia: Swatch Club liczy kilkaset tysięcy członków.

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone