«powrótPremiera spektaklu Red Bull Flying Illusion

Rafał Maserak Hala widowiskowo-sportowa Torwar, Warszawa

Dnia 3 listopada 2017 r. hala widowiskowo-sportowa Torwar wypełniona została po brzegi. Wszystko za sprawą Red Bull Flying Illusion, najnowszego show berlińskiej grupy tanecznej Flying Steps. Niezapomniane show podziwiała liczna publiczność, wśród której znalazły się znane osoby takie jak: Lara Geissler, Maja Kuczyńska, Paulina Przybysz, Maria Dejmek, Joanna Jóźwik, Alan Andersz i inni. Na widowni znalazło się wielu polskich tancerzy, a wśród nich: Rafał Maserak, Stefano Terrazzino, Iwona Pavlović, znany z programu You Can Dance Maciej „Gleba" Florek, tancerka i choreografka Anna „YouYa" Jujka i inni. Po spektaklu zaproszeni goście udali się do strefy VIP na stadionie Legii, gdzie odbyło się uroczyste after party.

Red Bull Flying Illusion to niepowtarzalna mieszanka musicalu, teatru, filmu, iluzji i oczywiście tańca, która łączy to wszystko w jedną całość. Dwunastu najlepszych tancerzy świata reprezentujących różne rodzaje ulicznych stylów, spotkało się w magicznej bitwie pomiędzy rywalizującymi ze sobą mocami. Połowa z nich stanęła po ciemnej stronie i wcieliła się w Mroczne Zjawy, którym czoła stawiali Latający Herosi. Obie siły ścierały się w walce, w której orężem był przede wszystkim taniec, a także nadprzyrodzone umiejętności superbohaterów zapewniane przez iluzje autorstwa Floriana Zimmera i wizualizacje grupy Pfadfinderei znanej ze współpracy z Moderatem i Paulem Kalkbrennerem.

Red Bull Flying Illusion

 

W spektaklu wystąpili zarówno uznani tancerze z bogatym doświadczeniem jak: Benny Kimoto, Lil Amok czy Junior, a także świeże talenty jak np.: Kalli – Greczynka, która zachęcona przez Vartana Bassila zdecydowała się rzucić teatr i dołączyć do ekipy Flying Steps. Na szczególną uwagę zasłużył Junior, który tańczył i schodził na rękach po schodach lepiej niż inni robią to na nogach. Wszystkich oczarował też Benny, rekordzista świata w ilości obrotów na głowie oraz Punisher, mający na koncie rekord Guinessa za najwięcej wykonanych z rzędu powtarzających się obrotów na jednej ręce. Sympatię wśród widzów zyskał Robozee prezentując popping z robotycznymi ruchami wykonywanymi do rytmu. „Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności tancerzy. Wszystkie wizualizacje były absolutnie przepiękne, a ich synchronizacja była wybitnie wykonana." - powiedziała chwilę po spektaklu aktorka Maria Dejmek. Równie duże emocje, co sam spektakl, wzbudziły kilkuminutowe bisy, podczas których tancerze w luźnej formule zaprezentowali swoje umiejętności.

Flying Steps to jedna z odnoszących największe sukcesy grup tanecznych na światowej scenie tańca ulicznego. Dowodzona przez Vartana Bassila ekipa Flying Steps z Berlina po raz pierwszy zaprezentowała się w Polsce. Ich zapierające dech w piersiach występy i niepowtarzalne choreografie od lat wzbudzają podziw publiczności. Grupa powstała w 1993 roku w Berlinie z inicjatywy Vartana Bassila i Kadira "Amigo" Memisa, a jej specjalność to b-boying oraz popping i locking. Flying Steps mają na swoim koncie kilka wygranych mistrzostw świata, w tym Battle of the Year oraz Red Bull Beat Battle.

(WW)

foto: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone