«powrótShEO Awards 2023

Renaissance Warsaw Airport Hotel, Warszawa

Dnia 29 maja 2023 roku odbyła się uroczysta gala ShEO Awards. Uroczystość poprowadziła dziennikarka „Wprost" Paulina Socha-Jakubowska, a galę otworzył jeden z utworów Tiny Turner, która swoim życiem udowadniała, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Podczas wieczoru zaprezentowano również niesamowity spot Barbie. Marka od wielu lat prowadzi kampanię zmieniającą świadomość dziewczynek i pokazującą im, że mogą osiągać te same sukcesy, co chłopcy.

„Wprost" uhonorował kobiety, które w mistrzowskim stylu osiągają swoje cele i realizują marzenia. Są ambitne, silne, mądre, utalentowane, przebojowe, zdeterminowane, odważne waleczne i zmieniają świat na lepsze. Wśród tegorocznych zwyciężczyń znalazły się prawdziwe gwiazdy i autorytety, a statuetki wręczyły im laureatki z poprzednich lat.

Nagrodę w dziedzinie Gwiazda Mediów otrzymała Katarzyna Dowbor, która z telewizją związana jest od 40 lat i nic nie wskazuje na to, by z widzami miała się żegnać na stałe.

Chwilę później nagrodę w kategorii Nowa Generacja otrzymała Klara Kowalczyk, która w 2022 roku wywalczyła tytuł drugiego Wicemistrza Polski i stanęła na podium jako jedyna dziewczyna całych Kartingowych mistrzostwach kraju. Statuetkę wręczyła jej Agnieszka Hyży, która w zeszłym roku sama została uhonorowana ShEO Awards.

Nagrodę w kategorii Walka o równouprawnienie i prawa kobiet powędrowała do irańskich rewolucjonistek. Z rąk Natalii Rzewińskiej, redaktorki zarządzającej Wprost.pl odebrała ją Touska Gholami Khaljiri, prawniczka, która emigrowała do Polski, organizatorka łódzkich protestów w obronie irańskich bohaterek.

Statuetkę Mistrzyni Sportu wręczyła sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka. Otrzymała ją jedna z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, wicemistrzyni olimpijska i wicemistrzyni świata, a także halowa mistrzyni Europy – Anna Kiełbasińska.

Nagrody w kategorii Liderka Zdrowia – Farmacja wręczyła Jolanta Kloc, wiceprezes zarządu PMPG S.A. Jedna z nich powędrowała do Monique Clua Braun, Country President Novartis Poland a druga do Agnieszki Leszczyńskiej, prezes Zarządu Angelini Pharma Polska. Jolanta Kloc uhonorowała także zwyciężczynię kolejnej kategorii, jaką była Liderka Biznesu – Wyroby Medyczne. Wyróżnienie trafiło w ręce Sylwii Borowskiej-Kurek, Prezes Zarządu Abbott Laboratories i Abbott Medical Poland.

Kolejną kategorią związaną ze zdrowiem był Autorytet Medyczny. Nagrodę wręczyła Małgorzata Rozenek-Majdan, laureatka ShEO Awards 2022. Uznanie kapituły jednogłośnie zdobyła profesor Beata Naumnik, Kierownik I Kliniki Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Statuetkę w kategorii Liderka Organizacji Pacjentek otrzymała Magdalena Kardynał - założycielka i prezes Fundacji OmeaLife – Rak Piersi nie ogranicza. Natomiast Liderką ochrony zdrowia została Justyna Mieszalska, prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Statuetkę wręczyła jej dziennikarka Monika Richardson.

Zwyciężczynią w kategorii Działalność charytatywna została Omena Mensah, która od początku swojej działalności medialnej pomaga innym. Kolejną statuetkę wręczyła Agnieszka Jabłońska, wiceprezes zarządu PMPG SA. W kategorii Mentorka biznesu zwyciężyła Beata Drzazga, która nie tylko stworzyła największą w Polsce firmę medyczną świadczącą usługi opieki długoterminowej, BetaMed S.A., ale także od roku pełni funkcję dziekana wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach.

Nagrodę w kategorii Przełamywanie barier otrzymała Justyna Franieczek. Jest to wyjątkowa kobieta, która stoczyła walkę z chorobą nowotworową, straciła ciążę, uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, z którego skutkami walczyła przez 12 lat. Ale nie poddała się. Dziś na swoim koncie ma tytuł Mistrzyni Świata i Europy, finalistki Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, multimedalistki Mistrzostw Polski.

Nagrodę w kategorii Łamanie stereotypów odebrała Mika Urbaniak, artystka, w której żyłach płynie muzyka. O uzależnieniu, chorobie dwubiegunowej, odwyku i stanie remisji opowiada bardzo szczerze, dając tym samym nadzieję innym.

Gwiazdą mediów cyfrowych w kategorii Promotorka naturalności w mediach społecznościowych została Joanna Koroniewska. Natomiast za pokazywanie macierzyństwa non-fiction, życia bez filtrów i wspieranie kobiet wyróżnienie z rąk Joanny Przetakiewicz otrzymała Aleksandra Żebrowska.

Nagrodę w kategorii Debiut roku otrzymała Helena Englert, jedna z najbardziej rozchwytywanych i – co istotne – najlepiej ocenianych aktorek młodego pokolenia.

Na wydarzeniu nie zabrakło debaty „Bo nic nad zdrowie!", która poprowadziła Katarzyna Pinkosz, jedna z najczęściej nagradzanych w Polsce dziennikarek zajmujących się zdrowiem.

źródło wprost.pl, zdjęcia: Piotr Wożniakiewicz

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone