Przegląd rynku

Wyzwolona - przewodnik po kobiecej mocy

Wyzwolona - przewodnik po kobiecej mocy

Jak to się dzieje, że tak wiele kobiet buzuje ze złości, a mimo to niechętnie zabiera głos podczas spotkań czy trudnych dyskusji? Dlaczego kobiety często czują się za bardzo „hej do przodu", a jednocześnie niewystarczające? Co powoduje, że w najważniejszych momentach naszego życia po prostu zastygamy? Co sprawia, że rezygnujemy z tego, co dla nas ważne – marzeń, planów, potrzeb?

więcej

Danie, które smakuje jak schabowy

Danie, które smakuje jak schabowy

Marcin Meller upichcił "Nietoperza i suszone cytryny", zbiór felietonów smakuje jak mój ulubiony schabowy z kapustą. Koniecznie przeczytajcie! Uważajcie, kiedy będziecie brali najnowszą książkę Marcina Mellera na plażę. Już po kilku pierwszych stronach zaczniecie śmiać się w głos, uderzać rytmicznie rękami po udach i co chwilę kręcić głową przytakując myślom autora.

więcej

La Belle Vie - magazyn French Touch

La Belle Vie - magazyn French Touch

French Touch La Belle Vie od początku świetnie sobie radzi na polskim rynku. Wydarzeniu French Touch La Belle Vie co roku towarzyszy wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu, który ukazuje się w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy drukowanych. W Magazynie La Belle Vie corocznie znajduje się przekrój artykułów na różne tematy: od kuchni, przez modę, dziedzictwo Francji, jej regiony, tradycje, ciekawe osobowości i kulturę. Jest to podróż, którą czytelnik odbywa dzięki ciekawym artykułom i przepięknym zdjęciom - wszystko w doskonałej jakości druku...

więcej

Sonata, film Bartosza Blaschke

Sonata, film Bartosza Blaschke

Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową" Beethovena.

więcej

Dziunia, ale Dama. Powieść o Hance Bielickiej

Dziunia, ale Dama. Powieść o Hance Bielickiej

"Dziunia, ale dama" to opowieść o królowej polskiego kabaretu Hance Bielickiej, a jednocześnie wspaniały obraz epoki, przez którą przewijają się legendy polskiej sceny: Danuta Szaflarska, Jerzy Duszyński, Irena Kwiatkowska, Aleksander Zelwerowicz, Marek Hłasko, Helena Buczyńska, Hanka Ordonówna. To także opowieść o tym, jak nauczyć się żyć dla ludzi, i o tym, że warto skupić się na tym, co się kocha.

więcej

Kongo - nowy musiacal dla młodzieży w Teatrze Capitol

Kongo - nowy musiacal dla młodzieży w Teatrze Capitol

„KONGO" to opowieść o trudnym czasie dojrzewania w dobie wszechobecnego hejtu, kultu pseudoperfekcji oraz sztucznych światów, kreowanych przez media. To w końcu historia o każdym z nas, o tym, co tracimy i podpowiedź, jak możemy to, choć w części odzyskać. Tytułowe „KONGO" - to egzotyka, chaos i młodzieńcza fantazja w jednym. Kongo to również szkoła, dom i Twoje miejsce na Ziemi.

więcej

Podwójny jubileusz Anny Gornostaj i Olafa Lubaszenko w Teatrze Capitol!

Podwójny jubileusz Anny Gornostaj i Olafa Lubaszenko w Teatrze Capitol!

Współpraca tych dwojga artystów rozpoczęła się 7 lat temu od sztuki „Dajcie mi tenora", w której obydwoje wystąpili. Po tej premierze, Olaf Lubaszenko na stałe zagościł w Teatrze Capitol. Nie tylko jako aktor, ale również jako reżyser. W przeciągu tych kilku lat Anna Gornostaj powierzyła mu opiekę reżyserską nad takimi spektaklami jak: „Dwie pary do pary", „Akt równoległy", czy ostatnio bajka „Brzechwa 2020".

więcej

Małżeństwo to morderstwo - premiera na 80-lecie pracy artystycznej

Małżeństwo to morderstwo - premiera na 80-lecie pracy artystycznej

Wszyscy fani Agathy Christie z pewnością będą zachwyceni rozwiązywaniem małżeńskiej zagadki kryminalnej podczas wizyty w teatrze. Eksmałżonkowie Paul i Polly, spotykają się po kilku latach w obskurnym mieszkaniu na Manhattanie, po to... aby robić to co zawsze! Bałaganiarz (Olaf Lubaszenko) i „Wszystkowiedźma" (Anna Gornostaj), uwielbiają kryminały i marzą o przeżyciu kolejnej ekscytującej historii.

więcej

Portrety kobiet - niezwykła wystawa fotografii

Portrety kobiet - niezwykła wystawa fotografii

Wystawa "Portrety kobiet" pokazuje 15 Polek i 15 Francuzek, które osiągnęły wielkie sukcesy na polu zawodowym. Mimo że działają w różnych dziedzinach, wszystkie są bardzo znane, a publiczność podziwia je za ich niezwykłą karierę. Dodatkowo organizatorzy postanowili dodać 1 zdjęcie Ukrainki, jako hołd złożony ukraińskim kobietom walczącym o niepodległość swojego kraju.

więcej

A Song for You - Moje życie z Whitney Houston

A Song for You - Moje życie z Whitney Houston

Whitney Houston i Robyn Crawford poznały się jako nastolatki i spędziły razem dwadzieścia dwa lata. W tym czasie Whitney została globalną supergwiazdą. Biła kolejne rekordy popularności jako wokalistka, przyciągała do kin tłumy jako aktorka i zawładnęła wyobraźnią całego pokolenia. Robyn towarzyszyła jej na każdym etapie tej podróży. Ich relacja zaczęła się od fascynacji i przyjaźni, ale szybko przerodziła się w intymny związek dwóch bezgranicznie oddanych sobie kobiet.

więcej

Prorok - film fabularny o Kardynale Wyszyńskim

Prorok - film fabularny o Kardynale Wyszyńskim

„Prorok" to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. „Prorok" opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

więcej

Zjawiskowa ziemia - immersyjna wystawa BBC Earth

Zjawiskowa ziemia - immersyjna wystawa BBC Earth

Początek listopada będzie dla Warszawy okresem szczególnych anomalii pogodowych. Mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się zorzy polarnej, a na ich weekendowe plany może wpłynąć wybuch wulkanu. Wszystko za sprawą multisensorycznej wystawy w Artbox Experience na terenie warszawskiej Fabryki Norblina, zainspirowanej najnowszą serią popularno-naukową BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia", której telewizyjna premiera odbędzie się 7. listopada 2022 r.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone