«powrótIga Świątek pokonuje Magdalenę Fręch

Na korcie centralnym Legia Tenis & Golf liderka rankingu WTA Iga Świątek pokonała w meczu 1. rundy BNP Paribas Poland Open mistrzynię kraju Magdalenę Fręch 6:1, 6:2.

Faworytką tego meczu była Iga Świątek, która zdominowała kobiece rozgrywki. Liderka światowego rankingu od początku dyktowała swoje warunki – wygrała ponad 86% punktów po pierwszym serwisie i dobrze returnowała. Na początku zaczęła dość nerwowo, ale szybko złapała wiatr w żagle. Była skoncentrowana, grała agresywnie i skutecznie, czego efektem były zaledwie 3 przegrane gemy.

Bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie także Magdalena Fręch, notowana obecnie na 82. miejscu w rankingu WTA. Nie dziwi zatem ogromne zainteresowanie kibiców polsko-polskim pojedynkiem w największym tenisowym wydarzeniu w kraju.

Granie przeciwko Polce jest zawsze bardzo wymagające, dlatego cieszę się, że zagrałam solidnie i byłam w swojej głowie zdyscyplinowana – podsumowała Iga Świątek. Zdecydowanie nie powinnam przechodzić na mączkę i to jest wniosek do którego doszłam już po turnieju w Hamburgu. Jeżeli będą takie opcje to będę wybierać korty twarde. Przeciwko Idze był to na pewno bardzo ciężki mecz – powiedziała na konferencji pomeczowej Magdalena Fręch.

(WW)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone