«powrótGala Optymista Roku 2023

Gala "Optymista Roku 2023" to jeden z najweselszych eventów na warszawskich salonach, zorganizowany 21 sierpnia 2023 r. w dniu kiedy celebruje się Dzień Optymisty. Pomysłodawcą uroczystości i największym optymistą o wyjątkowym poczuciu humoru jest aktor, reżyser i biznesmen Mariusz Pujszo. To właśnie z jego ust rozbrzmiewa znane motto: "Sukces odnosi nie ten, kto wcześnie wstaje, ale ten, kto wstaje uśmiechnięty".

"Całe życie jestem optymistą, mam w sobie mnóstwo radości. Założyłem Fundację "Jestem Optymistą", w ramach której robimy ciekawe wydarzenia, wręczamy stypendia dla młodych sportowców i artystów. W drodze do sukcesu pomagamy osobom, które, pomimo ciężkiej sytuacji, nie narzekają, ale robią swoje i prą do przodu. I takich ludzi chcemy doceniać" - powiedział założyciel fundacji Mariusz Pujszo.

Podczas uroczystej gali uhonorowano tych, którzy podchodzą do życia z radością i uśmiechem. Dyplomy i statuetki wręczono w kilku kategoriach. Najważniejsze z nich to: Optymista Roku, Optymistyczny Artysta, Optymistyczne Radio, Optymistyczna Firma oraz Optymistyczne Wydarzenie. Nagrodę w kategorii Optymistyczny Artysta otrzymali: aktor Grzegorz Halama, malarka Ewa Jasek i artysta Zbigniew Murzyn.   W gronie Optymistów Roku 2023 znaleźli się również: Ewa Kasprzyk, Andrzej Supron, Marian Lichtman, iluzjonista Maciej Pol, Sławomir Naborczyk, Roman Szczeblewski, a także Fundacja „Luberty Pomagają" Ewy i Tomasza Lubertów. Tytuły optymistów trafiły do branży muzycznej, czyli: zespół Jarzębina, a także siostry Szydłowskie znane z "The Voice Senior".

"Trzeba być optymistą, nie można nawet myśleć w innych kategoriach. Ja chyba się z tym urodziłam, więc nie mam nic do przepracowania. Mam takie podejście do życia: Jeśli coś nie dostałeś, coś się nie udało, nie wyszło to znaczy, że nie było dla ciebie. Czy to nie jest cudowne podejście" - powiedziała Ewa Kasprzyk.

Uroczystą galę poprowadził konferansjer Daniel Klusek. Nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie wystąpili m.in. Marian Lichtman, Krzysztof „Kasa" Kasowski, zespół Jarzębina, siostry Szydłowskie, tenor Sławomir Naborczyk oraz TSO, czyli Taka Sobie Orkiestra, oraz stypendyści Fundacji "Jestem Optymistą". Podczas uroczystości odbyła się także licytacja darów z której dochód przeznaczony został na działalność fundacji „Jestem Optymistą".

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: aktor Marek Włodarczyk, polityk Anna Kalata, piosenkarz i aktor Michał Milowicz, producentka Monika Dubisz, iluzjonista Marcin Muszyński, aktorka Tatiana Sosna-Sarno, modelka Paula Tomala i inni. Nie zabrakło również biznesmenów, oraz przedstawicieli mediów.

(WW)

źródło i zdjęcia: akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone