«powrótFrench Touch po raz ósmy w Polsce!

Show artystyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd m.in. Garou, Suzane, Matta Pokory, Tre Voci, Jean-Michel Jarre, kabaretu Paradis Latin, domu mody On Aura Tout Vu, ogólnopolska akcja handlowa oraz kolejne wydanie magazynu La Belle Vie !. To najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji obchodów dni przyjaźni polsko-francuskiej.

Już 27 października o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Gala w Teatrze Wielkim w Warszawie. W tym roku na scenie pojawią się francuskie gwiazdy: Garou, Suzane, Camille Bertault, Matt Pokora, In-Grid, Sarah Schwab oraz polscy wokaliści: Tre Voci, Feel i Justyna Steczkowska. Specjalnym występem dwóch wokalistek z Ukrainy: Julii Belei i Urany, organizatorzy zwrócą uwagę na wciąż trwające walki w Ukrainie. Podczas Gali nastąpi przekazanie nagrody Marianne d'Honneur przyznawanej wybitnym osobistościom. Jak co roku apetyt na Francję rozbudzi specjalna akcja handlowa, która potrwa od dnia 15 do 31 października. Do rąk czytelników trafi też wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu La Belle Vie !. Tegoroczna, 8. edycja „French Touch 2022" rozpoczęła się już wiosną wystawą Portrety Kobiet, która cieszyła się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie programu dalszych obchodów tego święta przyjaźni polsko-francuskiej.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja French Touch. Od tej pory dziesiątki artystów z Polski i Francji tworzyło tradycję, która na stałe wpisała się w kulturalną mapę wydarzeń w Polsce. W tym roku po raz 8. na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie zobaczymy wielkie show - Galę French Touch 2022, będącą zwieńczeniem tegorocznego święta przyjaźni polsko-francuskiej, transmitowaną na żywo w telewizji.

„Kiedy siedem lat temu przyszedł mi do głowy pomysł zorganizowania zupełnie nowego wydarzenia pod nazwą French Touch La Belle Vie, miałem w głowie ideę świętowania przyjaźni polsko-francuskiej. Ten projekt przypominał słodki sen, nieco idealistyczny, niemający wiele wspólnego z rzeczywistością. Jednak po latach, solidarność narodów stała się głównym tematem aktualnych wydarzeń. Nie rozwodząc się nad meandrami geopolityki, które wstrząsają Europą i zagrażają jej równowadze, dzisiaj nie mam już wątpliwości, jak wielką wartością są więzi łączące narody, jak wiele przynoszą nadziei. Skonfrontowani z rzeczywistością, bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy pamiętać, że wszyscy potrzebujemy silnej wspólnoty wykraczającej poza granice jednego państwa. Bardziej niż kiedykolwiek doceniamy dziś otwartość i empatię oraz hojność i solidarność" - mówi Daniel Teboul Prezes French Touch. Apetyt na Francję Handlowa odsłona French Touch, odbędzie się w dniach 15-31 października, przy współpracy z ponad 6 000 punktów handlowych i usługowych z całego kraju, we współpracy z naszymi partnerami takimi jak Biedronka, La Biosthétique, Michelin. Ta dwutygodniowa akcja skierowana do wielbicieli francuskich produktów, pozwala odkryć szeroki wachlarz tych specjałów w sklepach w Polsce. Daje też możliwość dostrzeżenia, jak licznie i w jak wielu branżach reprezentowane są w Polsce francuskie firmy.

Gala FrenchTouch 8.

Gala French Touch to niezwykła, kulturalna uroczystość łącząca francuskich i polskich wykonawców. To moment, który przenosi widzów w świat francuskiej piosenki i pozwala zanucić wspólnie melodie znanych przebojów. W tym roku Gala odbędzie się 27 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, a jej gospodarzami będą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Podczas spektaklu gwiazdy solo oraz w niecodziennych duetach zaśpiewają utwory znane z list przebojów. Jednak Gala to nie tylko śpiew, to również niecodzienne show, podczas którego zobaczymy występy najstarszego z francuskich kabaretów - Paradis Latin - czy pokazy mody. W tym roku czeka nas niezwykły pokaz haute couture projektantów tworzących dla On Aura Tout Vu, domu mody ubierającego największe światowe gwiazdy na czerwony dywan (poczynając od Beyonce przez Madonnę do Lady Gagi). Całość wydarzenia będzie emitowana na żywo przez TVP1 o godz. 20.10.

Magazyn La Belle Vie !

Wydarzeniu French Touch La Belle Vie co roku towarzyszy wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu, który ukazuje się w ponad 3. milionach egzemplarzy (wersja drukowana i cyfrowa). W tym roku o Magazynie tak opowiada Jego Ekscelencja Frederic Billet, Ambasador Francji w Polsce: „Akcja French Touch kontynuuje tej jesieni promocję Francji w Polsce, poprzez artykuły o regionach Francji, francuskiej kuchni, sztuce i kulturze, które znajdą Państwo na stronach tego wydania La Belle Vie !" Tegoroczne wydanie pełne jest niezwykłych opisów miejsc, dań czy sylwetek aktorów, piosenkarzy i innych wybitnych ludzi francuskiej kultury. Specjalne miejsce znajdują też w nim kwestie gospodarczo-ekonomiczne, którym poświęcone są tzw. Niebieskie Strony Biznesu. Magazyn można również pobrać ze strony internetowej oraz w aplikacji.

źródło:

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone