«powrótFrench Touch już 17 października 2020 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Paris by NightFrench Touch to wielowymiarowe wydarzenie, które jest realizowane raz do roku jesienią. Co roku wydarzenie to zrzesza najwybitniejszych artystów polskich i francuskich, zarówno kultowych, jak i młode talenty, celebrując w ten sposób przyjaźń polsko-francuską. Organizatorzy i partnerzy French Touch przygotowali dla konsumentów ogólnopolską akcję handlową. Od 12 do 31 października będzie można kupić francuskie produkty i usługi w atrakcyjnych cenach. Aby skorzystać z wyjątkowych okazji ofert promocyjnych będzie można pobrać bezpłatną aplikację French Touch  (w Google Play i App Store), znaleźć ją na stronie internetowej akcji, czy w magazynie La Belle Vie. To już szósta edycja akcji French Touch w Polsce, która zachęca Polaków do odkrywania francuskiej mody, muzyki, kuchni i francuskich produktów.

Głównym tematem tegorocznego show jest „Paris by Night", co oznacza, że każdy z widzów przeniesie się w niezwykłą podróż do Paryża, podczas której obejrzy prawdziwy spektakl muzyki, tańca i mody. W tym roku w teatrze usłyszymy grupę francuskich artystów w hołdzie legendarnej francuskiej parze - Michelowi Berger i France Gall. Przez 20 lat para tworzyła związek nie tylko na scenie, ale i w życiu prywatnym. Owocem ich współpracy jest 250 utworów, które w latach 70-tych i 80-tych przyniosły im olbrzymi sukces i sławę.

Na scenie zobaczymy również Zaz, a właściwie Isabelle Geffroy, jedną z najbardziej popularnych francuskich artystek, nazywaną współczesną Edith Piaf. Legendarną artystkę przypomina nie tylko podobna barwa głosu, ale i droga artystyczna: obie zaczynały od śpiewania na paryskim Montmartrze i w piano barach. Podczas Show French Touch wystąpi również niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor i wokalista - Pascal Obispo, który w ciągu 30 lat swojej muzycznej kariery współpracował z takimi osobowościami jak m.in: Johnny Hallyday, Garou, Marc Lavoine, Zazie, Natasha St-Pier czy Florent Pagny.

Nie zabraknie również muzyki klasycznej, ale w zupełnie nowej odsłonie. Siostry Camille & Julie Berthollet po wydaniu trzech albumów z muzyką klasyczną postanowiły zinterpretować dzieła znanych francuskich artystów takich jak: Jean-Jacques Goldman, Patrick Bruel, Serge Gainsbourg. Na scenie wystąpią również polscy artyści, którzy będą mierzyć się z francuskim repertuarem, a wśród nich m.in. Cleo, Alicja Szemplińska i Sound'n'Grace.

Młode pokolenie francuskich artystów będzie reprezentowała grupa Shanguy, znana z takich przebojów jak ,,La Louze'', ,,Toukassé'' czy ,,King of the Jungle''. Shanguy oferuje świeże spojrzenie na współczesną francuską scenę muzyczną. To połączenie różnych muzycznych światów od indie folku przez reggae po muzykę elektroniczną. Jakie jeszcze atrakcje zaplanowali organizatorzy French Touch? Dowiemy się podczas spektaklu na żywo 17 października o godz. 19.30 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

(DD)

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone