«powrótFilip Szymonik zwycięzcą Citi Handlowy 5150 Warsaw!

Olga Kowalska okazała się najlepszą triathlonistką podczas rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw. W kategorii mężczyzn, jako pierwszy na mecie zameldował się Filip Szymonik. Zawody ukończył też Bartosz Matusiewicz, pierwszy polski triathlonista z zespołem Downa.​

Za sprawą Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, stolica ponownie stała się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie Polski. W niedzielę o godz. 8:00, jako pierwsi ze startu nad Jeziorem Zegrzyńskim rywalizację rozpoczęli uczestnicy dystansu olimpijskiego. Na listach startowych Citi Handlowy 5150 Warsaw było 826 zawodników. Triathloniści mieli do przepłynięcia 1,5 km, po czym wsiadali na rowery i po przejechaniu 40 kilometrów meldowali się w strefie zmian (T2) zlokalizowanej na boisku Polonii Warszawa. Stamtąd wyruszali na trasę biegową o długości 10 km wytyczoną pośród zabytkowych miejsc Starego i Nowego Miasta.

Na mecie w Multimedialnym Parku Fontann, jako pierwszy, pojawił się Filip Szymonik. Zwycięzca uzyskał czas 02:02:23. Za plecami Filipa Szymonika do mety dotarł Paweł Mitruś, który przekroczył linię mety z czasem 02:05:00. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuczyński z rezultatem 02:06:18.​

Pierwszy raz popłynąłem tak jak powinienem, w tlenie, a nie „w pałę". Złapałem fajne nogi w wodzie i potem już po trzech kilometrach na rowerze wiedziałem, że jestem u siebie. Bardzo szybka trasa, dzięki temu łatwo się kręciło. Jestem po kontuzji i trenuje dopiero od dwóch miesięcy. Sam nie wiem, co będzie dalej. – powiedział na mecie Filip Szymonik, zwycięzca Citi Handlowy 5150 Warsaw.

W kategorii kobiet najszybszą triathlonistką okazała się Olga Kowalska, która na mecie zameldowała się z czasem 02:14:00, wyprzedzając Ewelinę Wołos (02:16:25) oraz Hellę Haak z Niemiec (02:23:58).

Poszło bardzo dobrze, powyżej oczekiwań. To jest jedna z najpiękniejszych tras biegowych, jakie widziałem, naprawdę super. Po pływaniu byłam druga, ale na rowerze wyszłam na prowadzenie, które udało się również utrzymać podczas biegu. Startowałam na „olimpijce" w Warszawie kilka lat temu, ale teraz jest o wiele lepiej. Trasa super wyznaczona, bardzo pomocni wolontariusze. Za miesiąc planuję wystartować na „połówce" w Suszu – powiedziała na mecie Olga Kowalska, zwyciężczyni Citi Handlowy IRONMAN Warsaw.

Ogromny aplauz kibiców wywołał finisz Bartosza Matusiewicza, pierwszego polskiego triathlonisty z zespołem Downa, który ukończył zawody Citi Handlowy 5150 Warsaw.​

Bardzo udany debiut w rywalizacji triathlonowej zanotował również Paweł Januszewski, były Mistrz Europy w biegu przez płotki, zawody Citi Handlowy 5150 Warsaw ukończył w czasie 02:58:50.

Oprócz rywalizacji indywidualnej, w Citi Handlowy 5150 Warsaw startowały również sztafety. Każdy uczestnik trzyosobowego zespołu miał za zadanie pokonać jeden etap triathlonowej rywalizacji. Najlepszą sztafetą tegorocznej rywalizacji okazała się Triboars z czasem 01:57:22. Drugie miejsce zajęła ekipa Wertykal Iron Dragon Coach (01:59:25), a trzecie Citi Handlowy 3 (02:05:16).

źródło i zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone