«powrótCaroline Garcia wygrywa drugą edycję BNP Paribas Poland Open

Legia Tenis & Golf, Warszawa

Caroline Garcia została najlepszą tenisistką w drugiej edycji BNP Paribas Poland Open. Francuzka pokonała w meczu finałowym Rumunkę Anę Bogdan 6:4, 6:1. Garcia zdobyła w niedzielę swój ósmy tytuł WTA. Francuzka swoje największe sukcesy odnosiła w 2018 roku, gdzie udało jej się wygrać m.in. turniej WTA 1000 w Wuhan. Z kolei w tym roku 28-latce udało się triumfować w Bad Homburg, a także dojść do półfinałów w Lyonie i Lozannie. Teraz stała się zwyciężczynią drugiej edycji BNP Paribas Poland Open.

Francuzka pokonała w finale rozgrywek Rumunkę Anę Bogdan. Garcia znakomicie spisywała się od samego początku spotkania i po pierwszych kilkunastu minutach prowadziła już 3:0. Rumunka w tym momencie starała się nadrobić straty. Ana Bogdan zniwelowała stratę do dwóch gemów (4:2). Ostatecznie nie udało jej się jednak zagrozić 28-latce z Francji. Garcia dowiozła pierwszego seta z wynikiem 6:4.

Druga część gry rozpoczęła się od pewnie wygranego serwisu przez Garcię. Co prawda Bogdan wygrała drugą wymianę, ale potem przeważała już tylko trójkolorowa. Od stanu 1:1 wygrała pięć kolejnych gemów i sięgnęła po tytuł czempionki turnieju BNP Paribas Poland Open 2022.

***

Turniej BNP Paribas Warsaw Open to największe tenisowe wydarzenie w Polsce, organizowane od 2021 roku. Jest to jedyny w naszym kraju turniej z cyklu WTA 250, w którym biorą udział najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. Polska znalazła się w zaszczytnym gronie i tym samym wróciliśmy na mapę światowego tenisa.

Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej.

Pierwsza edycja turnieju (odbywającego się przez dwa pierwsze lata pod nazwą BNP Paribas Poland Open) miała miejsce w lipcu 2021 w Gdyni, którą specjalnym, charytatywnym spotkaniem otworzyli najlepsi polscy tenisiści – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. W turnieju triumfowała Belgijka, Maryna Zanevska, dla której był to pierwszy tytuł w karierze. Od drugiej edycji turniej odbywa się w Warszawie, gdzie po raz pierwszy widzowie wydarzenia mogli kibicować Idze Świątek.

(WW)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone