«powrótZłote Logo Polska 2023

Dnia 31 stycznia 2024 r. w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Polska Organizacja Turystyczna, po raz kolejny uhonorowała odznaką Złote Logo Polska osoby i instytucje reprezentujące najważniejsze sfery życia publicznego, które poprzez codzienną działalność oraz postawę kształtują pozytywny wizerunek Polski w kraju i za granicą.

Wśród wyróżnionych w poprzednich edycjach znalazło się wiele znanych osobistości takich jak: Prezydent Lech Wałęsa, Robert Lewandowski, Urszula Dudziak, Rafał Olbiński, Aleksander Doba, Marcin Gortat, Magda Gessler i wiele innych reprezentantów świata kultury, nauki, mediów, biznesu, sportu i polityki. Kapituła w trakcie dotychczasowych pięciu edycji doceniła również instytucje oraz podmioty, które poprzez swój wkład budują i wzmacniają polską markę narodową. Wśród nich znalazły się takie firmy jak Lang Team, CD Projekt czy PESA Bydgoszcz.

Laureatami odznaki Złote Logo Polska 2024 zostali:

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, para małżeńska, której przyświeca wspólny cel – pomaganie najsłabszym i najbardziej potrzebującym. Nagrodzeni Złotym Logo Polska 2024 w kategorii „Biznes" za wrażliwe serce w biznesie oraz uwrażliwianie wielu i pomaganie tak wielu osobom.

Nikola Grbić, zasłużony trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Laureat Złotego Logo Polska 2024 w kategorii „Sport".

prof. dr hab. n. med. Mateusz Hołda, założyciel niezależnego, międzynarodowego zespołu naukowego „HEART – Heart Embryology and Anatomy Research" teamu zajmującego się badaniami nad architekturą układu sercowo-naczyniowego, którego jest kierownikiem. Nagrodzony Złotym Logo Polska 2024 w kategorii „Nauka" za przykład niezwykłego talentu młodych, polskich naukowców, a także zaangażowanie, determinację i przełamywanie stereotypów w drodze do spektakularnych sukcesów służących ludzkości.

Jerzy Owsiak, współzałożyciel i szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nagrodzony wyróżnieniem specjalnym za to, że WOŚP i jej czerwone serduszko stało się marką narodową.

Iga Świątek, zwyciężczyni 17 turniejów WTA w grze pojedynczej, w tym 4 turniejów wielkoszlemowych: French Open 2020, 2022, 2023 oraz US Open 2022. Nagrodzona Złotym Logo Polska 2024 w kategorii „Sport" za to, że po raz kolejny udowodniła jak wielkiej uwagi wart jest tenis w polskim wydaniu.

Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych himalaistów świata, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi. Nagrodzony Złotym Logo Polska 2024 za całokształt osiągnięć we wspinaczce wysokogórskiej i wyniesienie Polski na szczyty.

Martyna Wojciechowska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna występująca na antenie stacji TVN. Nagrodzona Złotym Logo Polska 2024 za to, że udając się na kraniec świata, zabiera głos w imieniu Polek i apeluje o prawa kobiet na całym świecie.

Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Nagrodzony Złotym Logo Polska 2024 w kategorii „Nauka" za znakomitą umiejętność dzielenia się swoimi naukowymi fascynacjami oraz inspirowanie świata do odnajdowania przyjemności w zgłębianiu naukowych dziedzin.

Afrodyta SPA & Wellness Resort. Hotel nagrodzony Złotym Logo Polska 2024 za wrażliwość krajoznawczą i zachęcanie do poznawania w Polsce miejsc niepopularnych, a pięknych i nieoczywistych.

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Laureat Złotego Logo Polska 2024 w kategorii „Kultura" za 75 lat pięknej promocji polskiej tradycji i kultury.

(WW)

źródło i zdjęcia: Polska Organizacja Turystyczna

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone