«powrótUroczyste otwarcie Parku Rozrywki Majaland Warsaw

Uroczyste otwarcie Majaland WarsawUroczyste otwarcie Majaland Warsaw odbyło się 30 kwietnia 2022 r. w Góraszce pod Warszawą. W ceremonii udział wzięli dyrektor generalny Grupy Plopsa Steve Van den Kerkhof, dyrektor generalny Momentum Capital Martijn van Rheenen oraz Wójta Gminy Wiązowna Janusza Budnego. Podczas otwarcia odbyło się Maja Show. Zaproszeni goście – w tym dzieci – mieli okazję poznać większość atrakcji, jakie ma do zaoferowania Majaland Warsaw.

Po ceremonii otwarcia park gościł także liczne rodziny ukraińskie. „W tej trudnej sytuacji humanitarnej sąsiedniego kraju, Ukrainy, nie czuliśmy się dobrze organizując wielkie uroczyste otwarcie parku, dlatego świadomie zdecydowaliśmy się zachować małą skalę otwarcia. Zamiast tego zaprosiliśmy rodziny ukraińskie, które przebywają w sąsiedztwie. Tym małym gestem solidarności mamy nadzieję, przynajmniej na chwilę, złagodzić obawy dzieci" - powiedzieli organizatorzy.

Park Rozrywki Majaland Warsaw to drugi park tematyczny w Polsce po Majaland Komnaty. Jego łączny koszt budowy i wyposażenia wyniósł 30 milionów euro. Do dyspozycji odwiedzających jest 26 atrakcji - dla wszystkich grup wiekowych - rozmieszczonych w ogromnej hali oraz na zewnątrz. Wśród wielu urządzeń na szczególną uwagę zasługuje Rollercoaster i Totem Wikingów oraz Sky Fly. W teatrze i w różnych częściach parku zobaczyć można popularne maskotki, czyli Pszczółkę Maję, Gucia, Super Wingsa, Heidi i wiele innych. Do dyspozycji odwiedzających jest także restauracja, bary oraz sklep z pamiątkami.

Uroczyste otwarcie Majaland WarsawCieszymy się, że po raz kolejny udało nam się zrealizować wspólny projekt we współpracy z Momentum Capital. Budowa naszego pierwszego parku rozrywki na terenie Polski – mowa o parku Majaland Kownaty – była dużym wyzwaniem, ponieważ realizowaliśmy wówczas niezwykle innowacyjny i wyjątkowy projekt, który nie miał sobie równych w tym kraju. Tamto doświadczenie wiele nas nauczyło i wyciągnęliśmy na jego podstawie wiele wniosków, dzięki którym stworzyliśmy spektakularny park rozrywki pod Warszawą. Rezultaty naszych prac zapierają dech w piersiach – jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało się osiągnąć naszemu zespołowi inwestycyjnemu. Jeśli o mnie chodzi, Majaland Warsaw to drugi, ale na pewno nie ostatni park Plopsa, który budujemy w Polsce." – powiedział Steve Van den Kerkhof, dyrektor generalny Grupy Plopsa.

Również Martijn van Rheenen, założyciel holenderskiego Momentum Capital, jest zadowolony z wyników: „Jesteśmy dumni, że wraz z Grupą Plopsa rozszerzyliśmy naszą formułę sukcesu, realizując Majaland Warsaw. Ponadto jesteśmy oczywiście wdzięczni za współpracę z firmą Ceetrus i zespołem Nhood Poland, która jest doskonałą okazją do połączenia zakupów z rozrywką."

(DD)

żródło i zdjęcia: materiały prasowe Majaland Warsaw

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone