«powrótUroczysta Gala Miss Polonia 2024

Hala ATM, Warszawa

Dnia 28 czerwca 2024 r. w hali ATM odbył się finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce – Miss Polonia 2024. Na scenie pojawiło się 24 przepiękne kandydatki z całej Polski oraz reprezentantki Polonii Amerykańskiej. Ich urodę, wdzięk i osobowość oceniało zacne grono jury w tym m.in. Karolina Bielawska - Miss World, Drita Ziri - Miss Earth, Ewa Jakubiec - Miss Polonia 2023, Milena Sadowska Miss - Polonia 2018, make-up artist Harry Jefferson oraz Bartek Ufniarz pod przewodnictwem Dyrektor Konkursu Miss Polonia, Jagody Piątek - Włodarczyk.

Wielką galę poprowadzili: Miss Polonia 2022, Krystyna Sokołowska i prezenter Robert Stockinger. Wśród gwiazd muzycznych na scenie pojawiła się Natasza Urbańska oraz Igor Herbut i Jan Górka. Reżyserem gali był Konrad Smuga, autorem scenariusza i producentem konkursu Igor Włodarczyk, zaś twórcą projektu spektakularnej scenografii i multimediów Jacek Chojczak.

Miss Polonia 2024 została 21-letnia studentka psychologii Maja Klajda z Łęcznej z województwa lubelskiego! Bursztynową koronę dla nowej miss przekazała Ewa Jakubiec - Miss Polonia 2023. Najpiękniejsza Polka mierzy 178 centymetrów wzrostu, jest naturalną szatynką o piwnych oczach, z których bije radość i zdrowa pewność siebie. Dlaczego zdecydowała się startować w konkursie? "Postanowiłam postawić na siebie i skorzystać z możliwości, jakie postawił przede mną los. Jestem gotowa pełnić tę funkcję!" - przyznała Maja, dodając równocześnie, że Miss ma być naturalna, inspirująca, wrażliwa, wykształcona, taktowna, pełna wdzięku i gracji.

Nowa miss wygrała szereg nagród, w tym nagrodę główną - 50 tysięcy złotych od Monopolis Łódź, Voucher do Hotelu Skansen, Voucher na wakacje marzeń od biura podróży Itaka, pobyt w SPA od Sorvella Perfume, voucher edukacyjny na studia AEH, Voucher na usługi fryzjerskie od Alfaparf Milano Professional oraz wieczorową suknie od Madonna Atelier.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się pięć pięknych, ambitnych i odważnych kobiet, wśród których znalazły się Agata Kwiecień, Emily Reng, Maja Klajda, Aleksandra Wielogórska oraz Laura Brzezińska. Miss Piękna z Przesłaniem została Julia Zawistowska, która wspiera dzieci z porażeniem mózgowym. Miss Publiczności została Natalia Bilik, a nagrodę ufundowaną przez AlfaParf Milano Proffessional otrzymała Aleksandra Wielogórska. II v-ce Miss została pochodząca z Chicago Emily Reng, I v-ce Miss Polonia została Agata Kwiecień.

Podczas gali kandydatki zaprezentowały się w kilku pokazach mody m.in. kolekcji sukni wieczorowych i ślubnych projektu Madonna Atelier, kolekcji inspirowanej zapachami Sorvella Perfume by Angelika Józefczyk, premierowej kolekcji marki Eweliny Dec, w kostiumach kąpielowych Gabbiano oraz kolekcji Colibra.

(WW)

zdjęcia: akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone