«powrótPress Day Miss Polonia 2024

Restauracja ROXX, Warszawa

Przed nami wielki finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce - Miss Polonia 2024. Gala połączona z obchodami jubileuszu 95-lecia wyborów Miss Polonia odbędzie się w piątek dnia 28 czerwca w Warszawie.

W wyborach wystartuje 21 uroczych dziewczyn z Polski oraz trzy reprezentantki Polonii Amerykańskiej. Wielką finałową galę poprowadzą Robert Stockinger oraz Miss Polonia 2022 - Krystyna Sokołowska. Wśród gwiazd muzycznych na scenie zobaczymy Nataszę Urbańską, Igora Herbuta i Janka Górkę - zwyciężcę ostatniej edycji "The Voice Poland". Najpiękniejszą Polkę wybierze niezależne jury w składzie: Miss World Karolina Bielawska, Miss Polonia 2023 Ewa Jakubiec, Miss Polonia 1993 Aleksandra Staszczak, oraz make-up artist Harry Jefferson.

Podczas gali kandydatki do korony zaprezentują się m.in. w sukniach wieczorowych i ślubnych projektu Madonna Atelier, kolekcji sukien koktajlowych i wieczorowych Doroty Kuźnickiej, kolekcji Monnari, kolekcji inspirowanej zapachami Sorvella Perfume by Angelika Józefczyk, a także bieliźnie Bohomoss, kostiumach kąpielowych Gabbiano oraz kolekcji biżuterii Colibra. Na scenie nie zabraknie również laureatek konkursu z lat ubiegłych, które wystąpią w specjalnym pokazie z okazji jubileuszu 95-lecia wyborów Miss Polonia.

Nowa Miss Polonia otrzyma kultową bursztynową koronę, czek na 50 tysięcy złotych, bon na wakacje marzeń i voucher edukacyjny na studia EMBA w AEH w Warszawie. Będzie również reprezentowała Polskę w wyborach Miss World.

Dnia 04 czerwca 2024 w restauracji ROXX odbyła się konferencja prasowa podczas której zaprezentowano tegoroczne kandydatki Miss Polonia 2024. Swoje przemówienie wygłosiła m.in. dyrektor konkursu, Jadwiga Piątek Włodarczyk, która podziękowała za obecność oraz za wsparcie ze strony parterów i sponsorów. Następnie przemówiła Izabela Stelmańska, Dyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

"95-lecie to powód do wielkiej dumy i zadowolenia. Jednak ten konkurs bardzo się zmienia. Finalistki reprezentują nas nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Oprócz tego, że są piękne i eleganckie, są silnymi kobietami, które wcielają w życie wspaniałe idee i niosą pomoc innym. Podczas pandemii stworzyliśmy autorski projekt "Korona z głowy", który promuje ideę Piękna z Przesłaniem. Reprezentantki zdjęły koronę, wspierały innych, dawały nadzieję i nagłaśniały ważne społecznie tematy. Gratuluję im siły i potęgi działania. Ta idea ma sens" - powiedziała dyrektor Miss Polonia Jadwiga Piątek-Włodarczyk.

Głos zabrała również obecna Miss Polonia 2024, Ewa Jakubiec, dzieląc się swoimi doświadczeniami i emocjami związanymi z minionym rokiem panowania.

"Niestety, mój rok jako Miss Polonia 2023 szybko się skończył i już za trzy tygodnie przekażę koronę innej dziewczynie. Był to rok pełen wyzwań, inspirujących spotkań, przygód i nauki. Dużo podróżowałam, reprezentowałam Polskę podczas różnych konkursów, m.in. w Wietnamie i USA. Tegoroczne kandydatki porównałabym do bursztynów, jakie są w koronie Miss Polonia - oprócz tego, że są piękne, są też szlachetne, tak jak serca naszych kandydatek. Bądźcie naturalne, autentyczne, pokażcie nam swoją osobowość, uśmiechajcie się na tej scenie. To będzie wasz dzień" - powiedziała Ewa Jakubiec.

Na konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie pojawili się m.in. Ewa Jakubiec, Karolina Bielawska, Robert Stockinger, Krystyna Sokołowska oraz dyrektor Miss Polonia Jadwiga Piątek-Włodarczyk oraz Igor Włodarczyk, który był gospodarzem wydarzenia. Po przemówieniach, specjalnie na ten dzień organizatorzy konkursu wraz z firmą A.Blikle przygotowali urodzinowy tort z okazji 95-lecia konkursu Miss Polonia. Nie zabrakło tradycyjnej piosenki "sto lat", którą odśpiewali wszyscy uczestnicy konferencji. Jedną z atrakcji wydarzenia była loteria wizytówkowa, podczas której wylosowano voucher na warsztaty kulinarne z Łukaszem Młynarczykiem, szefem kuchni restauracji  ROXX.

(DD)

zdjęcia: akpa; żródło: materiały prasowe i akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone