«powrótPremiera książki "Tybet. W drodze do Kumbum"

PAN Muzeum Ziemi, Warszawa

W słoneczny wiosenny dzień miała miejsce premiera książki Elżbiety Sęczykowskiej pt: „Tybet. W drodze do Kumbum”. Wśród zaproszonych gości i dziennikarzy pojawiła się także Grażyna Szapołowska oraz Ilona Felicjańska.
Pięknie ilustrowana książka to relacja autorki z jej podróży do mistycznej Krainy Śniegu. Autorka osobiście miała okazję wziąć udział w ceremoniach zastrzeżonych wyłącznie dla mnichów lamajskich. Dzięki tej wizycie odkryła tajemnicę maślanego ołtarza i dokonała „oczyszczenia z grzechów” podczas obchodów Święta Wielkiej Modlitwy w klasztorze Kumbum.

W książce przedstawiony jest Tybet jako inny świat, miejsce w którym każdy dzień to zmaganie się z niskimi temperaturami, śniegiem i nieprzyjemnym wiatrem. Dodatkową atrakcją książki są niepublikowane wcześniej zdjęcia autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej, ukazujące mistyczne piękno tego niedostępnego dla wielu osób miejsca. Premiera książki połączona jest z wystawą fotografii Elżbiety Męczykowskiej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

 

 

 

***

Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Bogata oferta książek obejmuje przede wszystkim literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne i wiele innych.
Wydawnictwo Burda Media ma w swojej ofercie ponad 1200 tytułów, a rocznie wydaje ok. 300 pozycji książkowych. Warto dodać, że w 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku.

(WW)
 

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone