«powrótOtwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu. Przystanek Płock

Dnia 18 czerwca 2021 r. na płockiej plaży odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze regionu zachęcały do odpoczywania na Mazowszu. Wśród zaproszonych gości był między innymi: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, który wspomniał o ruchu turystycznym w regionie w czasie pandemii, a także zachęcał do odwiedzania Mazowsza, które ma wiele atrakcji turystycznych. Z kolei Izabela Stelmańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystki Urzędu Marszałkowskiego wspomniała o pomocy finansowej przekazanej dla firm związanych z branżą turystyczną i usługową. Dodatkowo nadmieniła o kampanii „Odpocznij na Mazowszu", skierowanej do mieszkańców regionu, której celem jest zatrzymanie turystów i wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Do nowych wnętrz Muzeum Mazowieckiego w Płocku zaprosił Leonard Sobieraj, pełniący w nim funkcję dyrektora.

W trakcie spotkania zaprezentowano dwie niemapy – nowy pomysł na odkrywanie regionu. Są to ilustrowane kreatywne przewodniki po Mazowszu – jeden dla rodzin z dziećmi, a drugi przygotowany z myślą o seniorach. W nowych mazowieckich przewodnikach są pokazane nie tylko miejsca warte uwagi, ale też wyzwania, które podróżnicy mogą podjąć, wędrując po Mazowszu. Niemapa to również propozycje dla smakoszy, czyli lokalne przysmaki, których warto spróbować będąc na Mazowszu. Niemapa dla seniorów to z kolei przewodnik z wyraźną czcionką, dużymi ilustracjami czy numerami telefonów do miejsc wartych zobaczenia, co zdecydowanie ułatwi seniorom podróżowanie po regionie.

Po konferencji prasowej dziennikarze oraz blogerzy zajmujący się turystyką wzięli udział w spacerze po Płocku. Jego organizatorką była Iwona Krajewska, Prezes Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zaproszeni goście zwiedzili między innymi: Bazylikę Katedralną, Małachowiankę – najstarszą szkołę w Polsce, Katedrę Kościoła Starokatolickiego. Kolejnym punktem programu był Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim.

Jedną z atrakcji kulinarnych była wizyta w hotelu Tumski w najlepszej restauracji w Płocku. Głównym celem wizyty był lunch przygotowany przez szefa kuchni Macieja Chutkowskiego. Duże wrażenie zrobił taras hotelowej restauracji z którego rozciąga się przepiękny widok na najszerszy w kraju fragment koryta Wisły.

tekst i zdjęcia: Wojciech Witkowski

źródło: materiały prasowe Samorządu Województwa Mazowieckiego

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone