«powrótOtwarcie sezonu turystycznego 2022 na Mazowszu

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprosiła dziennikarzy i blogerów na Press Tour promujący Mazowsze. W programie imprezy znalazła się konferencja prasowa „Otwarcie sezonu turystycznego 2022 na Mazowszu" z udziałem: Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego, Izabeli Stelmańskiej - Prezesa Zarządu MROT, przedstawiciele Miasta Pułtusk i inni. Głównym tematem konferencji był ruch turystyczny i atrakcje turystyczne na Mazowszu oraz turystyka kempingowa i caravaningowa.

Na trasie wyjazdu prasowego stanęło Miasto Pułtusk, gdzie odbywał się I Mazowiecki Zlot Caravaningowy. Zaproszeni goście zwiedzili Hotel Zamek w Pułtusku, a następnie odbyli rejs gondolami po Narwi i przejazd Eko-Busem trasą turystyczną z przewodnikiem.

Po zwiedzaniu Twierdzy Modlin - Certyfikowanego Produktu Turystycznego POT - odbyła się degustacja komentowana win z Winnicy Dwórzno. Zwieńczeniem całego wyjazdu była kolacja w restauracji Modelina. Specjalnie na ten wieczór podano między innymi: zupę dyniową; kaczkę w sosie wiśniowym z gnocchi buraczanym i pieczonym jabłkiem, a na deser torcik bezowy z mascarpone, owocami i musem malinowym.

(WW)

zdjęcia: archiwum MROT, Wojciech Witkowski (3,4,5,6,11,12)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone