«powrótMoje 90 dni (recenzja książki)

Wydawnictwo Alicante wydało album autorstwa Mariusza Budzowskiego i Agnieszki Juncewicz „Moje 90 dni". Autorzy gdy zaczął się pogarszać ich stan zdrowia i zachodziło podejrzenie powstawania zmian nowotworowych stracili zaufanie do farmacji i postanowili szukać własnej drogi do zdrowia i długowieczności.

Książka jest adresowana do wszystkich, którzy chcą poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, zmienić swoje przyzwyczajenia i zmienić swoje utrwalone przez lata i tradycję nawyki żywieniowe. Cała pozycja jest podzielona na 90 rozdziałów, 90 kolejnych dni. Każdy dzień zaczyna się jadłospisem pod którym są wyjaśnienia dlaczego powinno się go stosować, porady jak pozbyć się z organizmu toksyn, metali ciężkich oraz przepisy na zdrowy posiłek.

Przy dokładnym wglądzie w każdy dzień łatwo zauważyć mnóstwo innowacji. Jadłospis zawiera składniki, które nie kojarzą się z tradycyjnym menu. Dla przykładu: na czczo sok z selera naciowego, około godziny 11.00 – sok warzywny oraz olej tłoczony na zimno, o 11.30 – kalafior w serowej panierce, o 15.45 – pół szklanki wody z łyżką octu winnego, o 17.30 – owoc lub sok. Przepisy kulinarne też są bardzo oryginalne np.: naleśniki czekoladowe, spaghetti jabłkowe z sosem truskawkowym, kalafior w serowej panierce z sosem słodko-kwaśnym, naleśniki cukiniowo-gruszkowe, cukiniowe spaghetti z orzechowym mięsem i brazylijskim parmezanem czy pasta z orzechów włoskich. Trzeba zaznaczyć że wszystkie składniki użyte do przepisów pochodzą z ekologicznych upraw, nie zawierają polepszaczy smaku i wyglądu, nie zawierają też konserwantów.

Integralną częścią wszystkich rozdziałów są porady zarówno medyczne jaki i praktyczne. Jest też mnóstwo ciekawostek, życiodajnych informacji, sprawozdań o detoksykacji i oczyszczaniu organizmu oraz afirmacje czyli pozytywne słowa które mają wielką moc uzdrawiania.

Z porad medycznych dowiemy się jakie korzyści płyną z uprawiania ćwiczeń siłowych i interwałowych. Znajdziemy w nich też porady jak oczyścić wątrobę z toksyn i jak zapobiegać jej stłuszczeniu. Wiele cennych uwag dostarczają porady medyczne o chorobach cywilizacyjnych takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca i depresja. Dowiemy się również czym grozi niedobór witamin i składników mineralnych. Są tu też porady jak zwiększyć swoją płodność i jak trenować żeby wyregulować sen by był zdrowym i korzystnym dla zdrowia wypoczynkiem oraz co robić by przedłużyć swoje życie. Są tu też wiadomości o hormonach, jak je zablokować kiedy są niekorzystne lub jak je wykorzystywać kiedy wpływają dobrze na organizm. Dużo uwag jest dla kobiet np.: jak radzić sobie w okresie menopauzy, jak walczyć z celulitem i jak unikać złych skutków mammografii.

W części społecznej dowiemy się co robić żeby być szczęśliwym, jak pozbywać się toksycznych osób ze swojego otoczeniu, a otaczać się osobami z charyzmą i empatią, jak nabrać pewności siebie i nauczyć się korzystania od innych z tego co robią wszystko dobrze. Wiele cennych uwag znajdziemy o zasadach planowania sobie zdrowego i szczęśliwego życia, jak to szczęście utrzymać przy sobie jak najdłużej i nie zniszczyć przez nieprzemyślane i nieodwracalne decyzje.

Książka a właściwie album jest na pewno długo wyczekiwaną pozycją. Jest to wnikliwe i staranne opracowanie problemów, które gnębią współczesne społeczeństwa, jest kompendium wiedzy o tym co robić ze swoim organizmem by był długo zdrowy, sprawny i dopisywało mu długotrwałe szczęście.

(AW)

zdjęcia: autorzy książki

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone