«powrótGala Herbapolu, Esencja Natury 2017

Ewa Wachowicz Restauracja Belvedere, Warszawa

Już po raz dziewiąty firma Herbapol Lublin przyznała wyjątkowe nagrody Esencja Natury 2017. Do grona liczącego blisko czterdziestu laureatów dołączy sześć nieprzeciętnych osobowości, które - podążając za głosem natury – pielęgnują najważniejsze wartości i przekazują je innym. Są wśród nich utalentowani artyści, dziennikarze, znani sportowcy, miłośnicy nauki i sztuki.

Laureaci Nagrody Esencja Natury 2017 potrafią żyć swoją pasją, zachowując przy tym dystans do siebie, budząc sympatię innych i zyskując wielu naśladowców.

Wieczorną galę poprowadziła Ewa Wachowicz, laureatka Nagrody Specjalnej Esencja Natury 2015. Atrakcją wieczoru był występ Andrzeja Piasecznego, który zaśpiewał swoje największe przeboje.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Agnieszka Cegielska, Mariola Bojarska-Ferenc, Maja Popielarska, Paulina Sykut-Jeżyna, Paweł Golec, Karolina Pilarczyk, Lidia Popiel, Bogumiła Wander, Andrzej Pągowski i inni. Wśród podróżników pojawił się Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Baranowski i Marek Kamiński. Nie zabrakło też niektórych laureatów z lat ubiegłych.

Podobnie jak w zeszłym roku, oprawę kulinarną wydarzeniu zapewniła warszawska restauracja Belvedere. Zaproszeni goście moli spróbować między innymi: łudziec z jelenia, pierogi z kaczką, gnocchi ze szpinakiem i inne smakowite potrawy. Na deser podano tort czekoladowy i bezowy z markują, a także tort pistacjowy.

Laureaci nagrody Esencja Natury 2017 zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

- Krystyna Czubówna - nominowana za budzącą zaufanie stałą obecność w filmach przyrodniczych. W podziękowaniu za barwę głosu i intonację, które uspokajają i przenoszą w inny świat, z dala od miejskiego zgiełku. Za przekonanie, że dzięki respektowaniu praw natury możemy być lepszymi ludźmi.

- Jerzy Kryszak - nominowany za skrywaną dotąd ale jakże piękną pasję fotografowania tego, co w pobliżu, poniżej - tam gdzie trudniej pochylić głowę i dostrzec piękno.

- Marta Dymek - nominowana za odkrywanie zapomnianego potencjału przyrody,
propagowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie innych.

- Piotr Suchenia - nominowany za osiągnięcia i wyczyny sportowe, w tym zwycięstwo w ekstremalnym maratonie na Biegunie Północnym.

- Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce - nominowana za wspólną pracę w ramach ogólnopolskiego projektu pt. "Ocena stanu populacji oraz ochrona ex situ wybranych dziko rosnących gatunków roślin rzadkich i zagrożonych na terenie Polski".

- Wojciech Dąbrowski - nominowany za nietuzinkowe podejście do życia. Za kontakt z naturą, liczne wyprawy oraz 12-krotne okrążenie globu i nieustającą chęć podróżowania.

 (WW)

 

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone