«powrót25-lecie Warsaw Marriott Hotel

Hotel Marriott - Warszawa

Hotel Warsaw Marriott, luksusowy obiekt pięciogwiazdkowy położony w Warszawie obchodził swoje 25-lecie istnienia. Jak przystało na wielkie urodziny nie mogło zabraknąć uroczystej gali, upamiętniającej powstanie hotelu w 1989 roku. Uczestnicy gali witani byli z humorem przez artystów teatru Akt. Jeden z artystów przebrany za kucharza proponował gościom… pizzę mrożoną i whisky z colą z ciepłym lodem. Goście z humorem udali się na drugie piętro, gdzie czekały na nich stacje gastronomiczne.

Po degustacji goście zaproszeni zostali do Sali Balowej, gdzie odbyła się uroczysta część wieczoru. Galę poprowadziła Agnieszka Popielewicz w towarzystwie prezentera.
Goście obejrzeli fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej z inauguracyjnego otwarcia hotelu. Nie mogło zabraknąć przemówienia Roberta Gradera, dyrektora generalnego hotelu Warsaw Marriott. Gwiazdą wieczoru był zespół Audiofeels, który wykonywał muzykę w stylu vocal play, czyli wykorzystywał głosy do imitacji instrumentów muzycznych. Po występie zespołu, goście wzięli udział w zabawie tanecznej, gdzie bawili się przy największych przebojach dyskotekowych.

Budowa hotelu rozpoczęła się w 1977 roku, a następnie wstrzymana w 1981 roku i ponownie wznowiona pod koniec lat 80-tych. Wznosząc się na wysokość 140 m, o całkowitej powierzchni 114000 m2 i kubaturze 411000 m3 miał być jednym z najważniejszych obiektów zrealizowanych w obszarze tzw. Zachodniego Rejonu Centrum Warszawy. Oddanie budynku dla gości miało miejsce w 1989 roku. Od tamtej pory w hotelu działo się wiele ważnych dla Polski wydarzeń.

Obecnie Hotel Warsaw Marriott to jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Warszawie. Chętnie odwiedzany przez światowych polityków i biznesmenów, którzy mają do dyspozycji 523 urządzone pokoje i apartamenty, podziemny parking, fitness z basenem, oraz różne restauracje. Na spotkania biznesowe i towarzyskie hotel oferuje sale konferencyjne o łącznej powierzchni 2600 m2. Dziś coraz częściej zaglądają do niego nie tylko biznesmeni z różnych zakątków świata, ale także turyści „bez krawatów” dla których nocleg w hotelu Marriott jest jedną z atrakcji turystycznych. W hotelu zatrzymało się wiele słynnych osób, m.in. Michael Jackson, Luciano Pavarotti, a także prezydenci USA: Bill Clinton i Barack Obama.

Warsaw Marriott uzyskał wiele nagród za jakość usług takich jak: "Best Hotel Award 2013" w kategoriach: biznes, konferencje i hotele 5-cio gwiazdkowe w Polsce oraz Travelers Choice Award 2014 przyznawaną przez serwis Tripadvisor.com.

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone