«powrót"Nadzieja na Mundial" - wielki finał i mecz gwiazd w piłce nożnej

Tomasz Oświeciński i piłka nożna Stadion Legii, Warszawa

Dnia 16 lipca 2017 r. odbył się finał V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Zwycięzcą turnieju została Hiszpania, która pokonała Rosję, zeszłorocznego mistrza świata (3:0). Na drugim miejscu znaleźli się Rosjanie, a Polacy po wyrównanej walce z Holandią (1:1), wywalczyli trzecie miejsce po serii rzutów karnych (3:1) i otrzymali brązowy medal.

Jak każdego roku, nagrodzeni zostali zwycięzcy zespołowi i indywidualni. Nagrody powędrowały do rąk piłkarzy wyróżniających się na boisku szczególną walecznością, hartem ducha i przestrzeganiem zasad fair play.

Najmłodsza drużyna: Bośnia i Hercegowina

Jedną z atrakcji turnieju był pokazowy Mecz Gwiazd: Telewizja kontra Internet. Zawodnicy Telewizji pokonali reprezentację Internetu 4:0. W drużynie telewizji zagrali między innymi: Tomasz Oświeciński (kapitan), Rafał Patyra, Michał Czernecki, Sebastian Królikowski, Michał Chorosiński, Tomasz Jasina, Leszek Stanek, Marek Szkolnikowski, Karol Gnat, Kamil Jankowski i inni. W roli jokerów wspierających obie drużyny wystąpiły piłkarskie gwiazdy takie jak: Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Paolo Futre, John Collins, Rui Barros, Frank Verlaat oraz Siergiej Alejnikow.