«powrótEnea 5150 Warsaw Triathlon

Warszawa i okolice

Dnia 11 czerwca 2017 r. odbyła się druga edycja prestiżowych zawodów Enea 5150 Warsaw organizowanych na licencji World Triathlon Corporation. Do stolicy przyjechali miłośnicy triathlonu z ponad 20 krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania mieli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Na linii startu stanęło ponad 1100 zawodników zarówno amatorów jak i elity sportowej. Wśród elity wzięli udział między innymi: Filip Ospaly (CZE) – trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, a także Paulina Kotfica (POL) ubiegłoroczna zwyciężczyni warszawskiej imprezy. W zawodach Enea 5150 wzięli udział także znane osoby, takie jak: Maciej Dowbor Karolina Gorczyca i Beata Sadowska.

Pierwsza część - pływacka została rozegrana nad Zalewem Zegrzyńskim w okolicach Warszawy. Następnie uczestnicy przejechali na rowerach do centrum stolicy. Na placu teatralnym pozostawili rowery i zamienili je na buty do biegania. Ostatni etap triathlonu przebiegał w pięknej scenerii Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej. Meta, jak przed rokiem znajdowała się przy Teatrze Wielkim.

Zwycięzcą prestiżowych zawodów triathlonowych Enea 5150 Warsaw został Aliaksandr Vasilevich (BLR) z czasem 01:53:08. Drugie miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński (POL), a trzecie Marcin Ławicki (POL). Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Polski, Agnieszka Jerzyk z czasem 02:06:53, która od początku do końca zawodów prowadziła wśród kobiet. Na kolejnych miejscach znalazły się Maria Cześnik (POL) i Paulina Kotfica (POL) zeszłoroczna zwyciężczyni warszawskich zawodów. Warto dodać, że wynik ubiegłorocznego zwycięzcy (Elliot Smales, 1:55:57) w tym roku nie wystarczyłby do wejścia na podium.

W drugiej edycji zawodów Enea 5150 Warsaw Triathlon, obok zawodników startujących indywidualnie, pojawiły się również sztafety. Trzyosobowe drużyny miały do pokonania dystans olimpijski. W wyścigu sztafetowym wystąpili między innymi oficjele miasta stołecznego Warszawy, które jest partnerem strategicznym zawodów. W Zalewie Zegrzyńskim dystans 1500 m przepłynął Janusz Samel – Dyrektor Biura Sportu i rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Dystans 40 kilometrów trasy kolarskiej pokonał Michał Olszewski - zastępca prezydent m.st. Warszawy. Ostatni etap, czyli 10 km biegu pokonał Marcin Kraszewski – zastępca dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. W sztafecie jako kolarz wziął udział Maciej Dowbor – znany dziennikarz i prezenter telewizyjny.