«powrótArtyści na szlaku - Kolacja Teatralna w restauracji Avangarda

Artyści na szlakuDom Technika NOT, Warszawa

W niepodległościowy weekend w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się Kolacja Teatralna Krakowskiego Teatru Komedia, w ramach której zaproszeni goście obejrzeli spektakl pt.: „Artyści na Szlaku" w reżyserii Mateusza Dewery. O oprawę kulinarną zadbała Restauracja Avangarda Warszawa.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Damy Radę z Kulturą!" w ramach cyklu spotkań teatralnych połączonych z degustacją smaków serwowanych przez Restaurację Avangarda Warszawa. Projekt dofinansowało Biuro Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA, a jego celem było uroczyste uczczenie tegorocznego Dnia Niepodległości.

Tym razem Krakowski Teatr Komedia zagrał spektakl oparty na prawdziwej historii gwiazd przedwojennej Warszawy i Lwowa, którzy po wybuchu wojny dołączyli do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodawać otuchy swoimi występami. Było to wyjątkowo rozśpiewane przedstawienie, a publiczność mogła przypomnieć sobie znane przedwojenne szlagiery, które na długo zostają w pamięci. Muzyka w aranżacji Doroty Wasilewskiej pełniła główną rolę w tym widowisku, łącząc pokolenia i tworząc wyjątkową atmosferę tego patriotycznego wieczoru. Na scenie zabrzmiały takie hity jak: „A ja nic, tylko Ty", „Deszczowe łzy", „Dzing, dzing, dzing", czy „Sex appeal". Końcowe „Czerwone maki na Monte Cassino" wzruszyły widownię i wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.

Przy tych pięknych dźwiękach, czworo niezwykłych aktorów w składzie: Aneta Gierat, Joanna Jucha, Adrian Gawlik oraz Jakub Reizer stworzyło przejmującą inscenizację drogi od wolnej Polski przez niemal cały świat aż do Londynu, gdzie bohaterowie sztuki znaleźli swój azyl po wojnie. Efekty specjalne zapewniła nowoczesna scenografia, a kolorytu dodały kostiumy zaprojektowane przez Alicję Margolin- Gałczewską.

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone