«powrót39. PZU Maraton Warszawski

Warszawa

Dnia 24 września 2017 roku w Warszawie z Placu Trzech Krzyży wystartowało kilkanaście tysięcy biegaczy, którzy wzięli udział w najważniejszym i najbardziej prestiżowym maratonie w Polsce. Meta biegu była zlokalizowana na Wisłostradzie przy Parku Fontann. Trasa przebiegała przez najpiękniejsze oraz historyczne punkty Warszawy.

Wśród uczestników byli miedzy innymi: debiutanci, faworyci z Afryki, biegowi mistrzowie i gwiazdy. Zwycięzcą 39. PZU Maratonu Warszawskiego został Błażej Brzeziński (POL), który dystans 42 km 195 m pokonał w 02:11:27 . Na podium stanęli także: Kiprotich Justus (KEN) z czasem 02:11:52 oraz Kipngetich Sang Silas (KEN), który pokonał trasę maratonu w 02:13:32.

Najszybszą kobietą 39. PZU Maratonu Warszawskiego została Beji Geletu Bekelu (ETH), która na metę dotarła w czasie 02:35:09. Zaraz za nią na podium znalazły się Jelagat Cherop Beatrice (KEN) z czasem 02:36:13 oraz Ewa Jagielska (POL) z czasem 02:41:51.

Oprócz rywalizacji na dystansie 42,195 km. wiele osób wystartowało w Biegu na Piątkę, którego trasa była niezwykle atrakcyjna. Bieg na 5 kilometrów jako pierwszy pokonał Kamil Jastrzębski (POL). Kamil dobiegł do mety z czasem 00:14:29! Drugie miejsce zajął Piotr Łobodziński (POL) z czasem 00:14:50, a trzecie Łukasz Oskierko (POL) z czasem 00:14:57. Bieg na 5 kilometrów jako pierwsza pokonała Angelika Mach (POL). Polka dobiegła do mety z czasem 00:16:28! Drugie miejsce zajęła Olga Kalendarova-Ochal (POL), z czasem 00:16:37, a trzecie Dominika Stelmach (POL) z czasem 00:17:06.